PRZED ZAMÓWIENIEM !!!
  • Zapytaj o dostępność !
  • Potwierdź cenę !
  • Potwierdź termin dostawy !

Zapraszamy do współpracy SKLEPY, INSTALATORÓW, DEVELOPERÓW - Oferujemy atrakcyjne upusty cenowe !!!

Producenci

Kabel światłowodowy uniwersalny DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G (4 włókna OM2)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2,59 zł 2.59
Cena netto: 2,11 zł
ilość metry
Zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Draka
Kod produktu: 8AF0-1968F

Opis

Kabel uniwersalny do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G 4 włókna wielomodowe w standardzie OM2.
 
Cechy wyróżniające:
  • tuba centralna wypełniona żelem,
  • włókna aramidowe wzmacniające kabel,
  • włókna w ścisłej tubie,
  • powłoka LSZH,
  • możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
  • mała masa i mniejsza średnica w stosunku do kabli zewnętrznych.
 
Kabel światłowodowy DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Włókna wielomodowe umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla czy zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna aramidowe mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
 
Kabel DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G zawiera 4 włókna wielomodowe (J-Fibre). Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem TIA-EIA-598-A. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
 
W kablu zostały zastosowane włókna wielomodowe OM2 50/125. Włókna wielomodowe OM2 są obecnie najbardziej popularnymi włóknami wielomodowymi zapewniającymi poprawną pracę w I i II oknie transmisyjnym (850 i 1310 nm). Tłumienie nie przekracza 3,5 dB/km w I oknie transmisyjnym oraz 1,5dB/km w II oknie transmisyjnym.
 
Kable uniwersalne są kablami żelowymi o przeznaczeniu zarówno wewnątrzbudynkowym do połączeń poziomych oraz połączeń poziomych zewnętrznych w kanalizacji wtórnej. Ze względu na małe wymiary i elastyczność, kabel idealnie nadaje się do instalacji w korytach kablowych. Może być instalowany zarówno w nowoczesnych systemach FTTH, FTTB, serwerowniach czy połączeniach między budynkami. W odróżnieniu od kabla zewnętrznego, kable uniwersalne mogą być stosowane także wewnątrz budynków. Dzięki temu nie konieczne jest tworzenie dodatkowego przejścia, spawów oraz przełącznic na styku kabli zewnętrznych i wewnętrznych. Kable uniwersalne mogą być układane w kanalizacjach, peszlach, rurach kablowych lub nawet bezpośrednio w ziemi, w miejscach gdzie nie są narażone na bezpośrednie uszkodzenia mechaniczne.
 
W przypadku ilości włókien większej niż 12, kolejne oznaczane są poprzecznymi czarnymi paskami.
 
Spełniane normy:
  • ISO11801 2-ga edycja
  • EN50173-1:2002
  • IEC60794-3-10
 
Normy niepalności:
  • IEC60332
  • IEC60754-1
  • IEC60754-2
  • IEC61034-2
 
Parametry techniczne
 
Nazwa DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G
Kod L73004
Liczba włókien 4
Średnica kabla  6mm
Masa kabla  40kg/km
Rodzaje włókien wielomodowe,
OM2 50/125 μm
Maks. siła ciągnięcia (statyczna) 1000N
Maks. siła ciągnięcia (dynamiczna) 2000N
Min. promień zgięcia podczas instalacji 60mm
Min. promień zgięcia podczas pracy 100mm
Temperatura pracy -30... 60oC
Temperatura instalacji -15... 60oC
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl