PRZED ZAMÓWIENIEM !!!
  • Zapytaj o dostępność !
  • Potwierdź cenę !
  • Potwierdź termin dostawy !

Zapraszamy do współpracy SKLEPY, INSTALATORÓW, DEVELOPERÓW - Oferujemy atrakcyjne upusty cenowe !!!

Producenci

Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 129,00 zł 129.00
Cena netto: 104,88 zł
ilość szt.
Zyskujesz 129 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Ultimode
Kod produktu: 91B4-3461F

Opis

Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP z wymiennymi modułami światłowodowymi pozwala na zmianę medium przewodzącego strumień danych ze standardowej skrętki STP/UTP na kabel światłowodowy poprzez moduł SFP.
 
Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP będzie gotowy do pracy po zainstalowaniu
modułu światłowodowego.
 
Cechy wyróżniające:
 
  • 1 port Ethernet 10/100/1000 Mb/s na RJ-45
  • slot SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
  • diody LED wskazujące poprawność działania urządzenia
  • bardzo łatwa instalacja (plug and play)
  • w komplecie zasilacz
 
Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP wyposażony jest w slot SFP co daje możliwość współpracy z wielomodowymi oraz jednomodowymi światłowodami, w zależności od wybranego modułu SFP. Wszystkie parametry transmisji optycznej są uwarunkowane od wybranego modułu SFP. Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP współpracuje z modułami SFP kompatybilnymi ze standardem IEEE 802.3z 1000Base-FX.
 
Media konwerter M-100G/SFP posiada wbudowaną autodetekcję MDI/MDIX w związku z czym nie wymaga stosowania kabli krosowych oraz automatycznie wykrywa i ustawia prędkość i tryb transmisji danych. Działa z mechanizmem "store and forward", który sprawdza poprawność wszystkich danych odbieranych, przez obliczanie sum kontrolnych.
 
Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP jest w pełni kompatybilny ze standardami 10Base-T, 100Base-TX, 1000BaseTX/FX. Instalacja i użytkowanie urządzenia jest bardzo proste (plug nad play). Diody znajdujące się na urządzeniu informują na bieżąco o stanie pracy media konwertera.
 
Zastosowanie media konwerterów z wymiennymi modułami SFP pozwala na wykorzystanie urządzenia w sieciach wielomodowych i jednomodowych do transmisji przez dwa światłowody (typu "duplex"), WDM (typu "simplex") oraz transmisji CWDM. Rozwiązanie jest szczególnie opłacalne jeżeli przewidywana jest w przyszłości rozbudowa sieci (w takim wypadku wystarczające jest tylko wymienienie modułu SFP).
 
Parametry techniczne
 
Nazwa: ULTIMODE M-100G/SFP
Kod: L1301
Standardy: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z
Port LAN: 10/100/1000Base - TX
RJ-45 UTP/STP, kat 3, 4, 5, max. 100m
Port optyczny: SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
Szybkość transmisji: zależna od modułu SFP
Zasilanie: DC 5V/1A
Temperatura pracy: 0... 60oC
 
UWAGA!! Nie wolno patrzeć bezpośrednio w port światłowodowy gdy urządzenie jest podłączone do zasilania. Promień niewidoczny dla ludzkiego oka może uszkodzić siatkówkę oka.
 
Media konwerter M-100G/SFP jest kompatybilna ze standardem IEEE 802.3z 1000Base-FX co umożliwia współpracę z gigabitowymi modułami SFP. W ofercie posiadamy gigabitowe moduły SFP przedstawione w poniższej tabeli.
 
Moduły SFP serii ULTIMODE współpracujące z media konwerterem M-100G/SFP
 
Nazwa: SFP-023G SFP-2-3G SFP-203/5G SFP-205/3G
Kod: L1405 L1415 L1416 L1417
Typ światłowodu: wielomodowy jednomodowy
Długość transmisji: 2 km 20 km
Prędkość transmisji: 1,25 Gb/s 1,25 Gb/s
Długość fali Tx/Rx 1310/1310 1310/1550 1550/1310
Typ złączy: 2x LC 2x LC 1x SC 1x SC
 
Media konwerter M-100G/SFP nie współpracuje z modułami fast ethernetowymi SFP
(L1401, L1411 155 Mb/s) które obsługują standard IEEE 802.3u 100Base-FX.
 
Dlaczego warto wybrać światłowody:
 
  • możliwość przesyłania sygnału na duże odległości (niska tłumienność światłowodu - dla długości fali 1550 nm tłumienie wynosi ok 0,2 dB na kilometr, czyli sygnał bez regeneracji może być przesłany na odległość 200km)
  • wysoka pojemność informacyjna w pojedynczym włóknie światłowodowym
  • odporność na zakłócenia elektromagnetyczne
  • odporność na warunki atmosferyczne (wilgotność, wyładowania elektrostatyczne)
  • niemożliwy podsłuch przesyłanych danych
  • niewielka waga i wymiary

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl