PRZED ZAMÓWIENIEM !!!
  • Zapytaj o dostępność !
  • Potwierdź cenę !
  • Potwierdź termin dostawy !

Zapraszamy do współpracy SKLEPY, INSTALATORÓW, DEVELOPERÓW - Oferujemy atrakcyjne upusty cenowe !!!

Producenci

Reflektometr GRANDWAY FHO3000-D26

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 6 500,00 zł 6500.00
Cena netto: 5 284,55 zł
ilość szt.
Zyskujesz 6 500 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GrandWay
Kod produktu: DDA7-226D6

Opis

Reflektometr GRANDWAY FHO3000-D26 jest urządzeniem służącym do pomiaru reflektancji, szacowania tłumienia oraz analizy zdarzeń w transmisyjnym torze optycznym. Przystępna cena oraz dobre parametry powodują, że może on być z powodzeniem stosowany w całym spektrum instalacji światłowodowych - zarówno FTTH, jak i przy prostych, krótkich połączeniach punkt - punkt. Do największych zalet tego typu urządzeń, oprócz dostarczania szczegółowych informacji nt instalacji, jest możliwość wykonywania pomiarów przez instalatora bez konieczności podłączania jakichkolwiek urządzeń na drugim końcu toru optycznego.
 
Reflektometry z serii FHO3000 cechuje niewielki rozmiar oraz łatwość obsługi. Zakres dynamiki modelu D26 L5828 (26dB dla fali 1310 nm oraz 24 dB dla fali 1550 nm) pozwoli na wykonywanie pomiarów dla torów optycznych liczących nawet kilkadziesiąt kilometrów.
 
Reflektometr FHO3000 dostarcza informacji na temat tłumienia spawów, złącz oraz włókna światłowodowego oraz reflektancji wszystkich charakterystycznych punktów w torze optycznym. Ponadto wprost dostarcza jest informacja na temat odległości między poszczególnymi punktami, takimi jak spawy (tzw. "zdarzeniami") oraz całkowitej długości toru sygnałowego. Wszystkie wymienione wyżej informacje prezentowane są na dotykowym wyświetlaczu w sposób przejrzysty i zrozumiały. Menu urządzenia zostało tak zaprojektowane, aby czas jaki poświęcić należy na wykonanie kolejnych pomiarów lub ich analizę był jak najkrótszy.
 
Urządzenie wyposażone zostało w wizualny lokalizator uszkodzeń VFL o mocy 10 mW i zasięgu około 12 km oraz miernik mocy optycznej o dynamice -60...+5 dBm.
 
4 GB pamięci pozwalają na zapis ponad 40 000 wyników pomiarów. Po podłączeniu do komputera PC, reflektometr widziany jest jako nośnik pamięci. Istnieje wówczas możliwość skopiowania zapisanych pomiarów oraz szczegółowa analiza przy pomocy dołączonego oprogramowania. Oprogramowanie umożliwia również generowanie raportów z wykonanych pomiarów.
 
   
 
Widok programu OTDR Viewer oraz przykładowy raport z pomiaru.
 
Specyfikacja techniczna
 
Nazwa GRANDWAY FHO3000-D26
Kod L5828
Informacje ogólne
Wyświetlacz TFT-LCD 5'', dotykowy
Typ złącza SC/PC
Bateria 7,4 V / 3300 mAh Li
czas pracy: 6 h
czas ładowania: 3,5 h
Pamięć 4 GB, 40 000 pomiarów
Interfejs USB 2x USB typ A, 1x Micro-USB
Zakres temp. pracy -10°C ... +50°C
Zakres temp. przechowywania -20°C ... +70°C
Dopuszczalna wilgotność < 95 %
Wymiary 195 x 140 x 46 mm
Masa 0,9 kg (z baterią)
Akcesoria Zasilacz 12V, przewód USB, etui, pasek
Parametry pomiarowe
Zakres dynamiki 26 dB (1310 nm), 24 dB (1550 nm)
Szerokość impulsu 3 ns, 5 ns, 10 ns, 20 ns, 100 ns, 200 ns, 500 ns, 1µs, 2 µs, 5 µs, 10 µs
Zasięg pomiaru 100 m, 500 m, 2 km, 5 km, 10 km, 20 km, 40 km, 80 km, 120 km, 160 km, 240 km
Minimalna rozdzielczość próbkowania 5 cm
Liczba punktów pomiarowych Max. 128 000
Liniowość < 0,05 dB/dB
Podziałka oś X: 4 - 70 m, oś Y: 0,09 - 5 dB
Dokładność pomiaru 0,001 dB
Dokładność pomiaru odległości +/-1 m (+ mierzony dystans x 3 x 10^-5 + rozdzielczość próbkowania)
Współczynnik refrakcji włókien 1,2 - 1,5999 z krokiem 0,0001
Moduł VFL
Długość fali 650 nm
Moc 10 mW
Zasięg 12 km
Złącze FC/UPC
Tryb pracy Ciągły / Ton 2 kHz

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl